HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2010-08-25 12:20:45

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

haszczak ...

No więc zacznijmy od tego że niestety nie mam haszczaka, chodź od dziecka o tym marze. Ale pół roku temu postanowiłam że sprawię sobie taką pociechę Jednak szukam tego właściwego, tego którego polubi mój staruszek. Tak mam psiaka, kundelka ;p A wczoraj naszła wspaniała okazja, niestety mam chondromalacje rzepki, co obróciło moje życie do góry nogami gdyż muszę zrezygnować z czegoś co kocham, no ale nie o tym miało być . Jednak wbrew mojemu zaskoczeniu ortopeda zalecił mu duużo dłuuugich spacerów, rower, górskie wypady. Więc wiadomo haszczak się nada na każdą okazje ;p bo niestety mój kanapowiec stał się strasznie leniwy i jest jak kot - przesypia większość dnia.
I tu chciałabym zwrócić się do was o pomoc. Chcę byście przybliżyli mi tego psa jak najbardziej. Wiem że jego zachowania są ściśle związane z charakterem, ale spotkałam już tyle różnych haszczaków, że nie wiem co mam o tych psach myśleć. Widziałam już haszczaki leniwe jak koty, przesypiające całe dnie i spokojne jak króliczki- tzw. kanapowce. Widziałam również już haszczaka co demolował wszystko co wpadło mu w pysk, mordował każde zwierze jakie przed nim uciekało i w sumie też nie uciekało ...  Do domu przynosił zające, koty, lisy, bażanty i nie wiadomo co jeszcze . Więc proszę jeśli możecie przybliżcie mi te stworzenia jak najbardziej. Nie chce brać psa nieświadoma tego co mnie czeka i potem go oddać do schroniska bo będzie straszny. Chce podjąć świadomy wybór, a zwłaszcza dobry wybór

Jeśli możecie powiedźcie mi też jak wygląda ich żywienie ... np. taka 20 kg karma na ile wam starczy ? Ogólnie ile pochłaniają tego, bo słyszałam też różne rzeczy ...

I jeśli to nie tu miał być ten temat to przepraszam nie wiedziałam gdzie go umieścić ;(

Offline

 

#2 2010-08-25 17:20:24

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: haszczak ...

Wszystko czego ci trzeba przeczytasz na tym forum np w dziale (wychowanie). Polecam również stronę Husky World. Co do żywienia to zależy od tego co robi pies czy wychodzi na spacery dookoła bloku czy może ostro trenuje. Czy jest zima czy  lato.  Na opakowaniu suchej karmy na pewno będzie dawkowanie karmy dla danego psa. Najważniejsze aby nie przekarmiać

Ostatnio edytowany przez amarok (2010-08-25 17:23:44)

Offline

 

#3 2010-08-26 08:32:34

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: haszczak ...

Witaj, co do karmy to zależy ile pies będzie ważył...ale karma 20-kilowa starczyłaby Ci na pewno na ponad dwa miesiące


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#4 2010-08-27 13:29:08

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: haszczak ...

dzięki już się biorę za czytanie ^^

jak nie będę czegoś wiedziała na pewno napisze ^^

Offline

 

#5 2010-08-29 13:32:48

chocolatelady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 134
Punktów :   

Re: haszczak ...

Karma starczy na długo, ale pomyśl tez o jakimś gotowanym żarełku.
A haszczak do takiej rehabilitacji jest w sam raz..
A masz zamiar wziąć pieska z rodowodem, z pseudo czy ze schroniska.?  Pomyśl nad pomocą schroniskowcom... piesek już jest duży i gotowy do dłuuuuuuugich spacerków.

a jeśli chodzi o to, czy jest leniwy czy raczej pełen energi- zależy od psa, ale raczej większość jest energiczna:)


Daisy .;**.

Husky na zawsze. <3

Offline

 

#6 2010-08-31 13:35:53

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: haszczak ...

chocolatelady napisał:

Karma starczy na długo, ale pomyśl tez o jakimś gotowanym żarełku.
A haszczak do takiej rehabilitacji jest w sam raz..
A masz zamiar wziąć pieska z rodowodem, z pseudo czy ze schroniska.?  Pomyśl nad pomocą schroniskowcom... piesek już jest duży i gotowy do dłuuuuuuugich spacerków.

a jeśli chodzi o to, czy jest leniwy czy raczej pełen energi- zależy od psa, ale raczej większość jest energiczna:)

tak tak gotowane też będzie i to dużo w większości gotowane tylko tak chce wiedzieć orientacyjnie ^^

co do tego czy z rodowodem, z pseudo czy schroniska... bardzo bym chciała wziąź haszczaka ze schroniska, akurat u mnie jest kilka tylko nie mogę ;( jak pisałam mam już jednego psa ( stary już ale zawsze jest ) i on nie toleruje ani jednego haszczaka z tego schroniska... mimo iż jest stary rzuca się na nie , jedynym wyjściem to wzięcie szczeniaka, jego zaakceptuje. A czy to będzie z hodowli czy jak ja to mówię z tańszego źródła, będzie tylko zależało od tego czy będzie kasa i czy hodowle z okolic będą miały szczeniaki

Offline

 

#7 2010-08-31 15:14:18

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: haszczak ...

Wielu hodowców sprzedaje psiaki na raty, można się dogadać.

Offline

 

#8 2010-09-01 13:08:41

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: haszczak ...

tak na pewno odwiedzę wiele hodowli ^^

a wy macie jakieś co możecie polecić ? Byle tak na śląsku ;p

Offline

 

#9 2010-09-01 15:16:24

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: haszczak ...

mlekoowa napisał:

tak na pewno odwiedzę wiele hodowli ^^

a wy macie jakieś co możecie polecić ? Byle tak na śląsku ;p

Napisz na priva do AE on coś poradzi

Offline

 

#10 2010-09-03 16:48:47

chocolatelady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 134
Punktów :   

Re: haszczak ...

spójrz tutaj.
http://www.husky.ols.vectranet.pl/hodowle.htm

Jest kilka ze śląska, ale nei wiem czy aktualne;)


Daisy .;**.

Husky na zawsze. <3

Offline

 

#11 2010-09-04 15:05:27

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: haszczak ...

dzięki na pewno się przyda ^^

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grupa7pcz.pun.pl www.pwsz-ekonomia.pun.pl www.tibiaworldots.pun.pl www.elektronicyzst.pun.pl www.goldwwe.pun.pl