HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


  • Index
  •  » MAM PROBLEM
  •  » jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

#1 2009-12-25 17:55:34

 demolka6661

Użytkownik

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-11-12
Posty: 12
Punktów :   

jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

jak oduczyliście swoje psiaki ( o ile to wogóle możliwe) jedzenia różnych znalezionych kostek na dworzu i innych rzeczy...??? Ostatnio byłam na spacerze i kiedy próbowałam zabrać mojemu szczeniakowi taką znalezioną kość, warknoł na mnie i chciał ugryźć! nie spodobało mi sie to jego agresywne zachowanie. poradźcie coś proszę!


born to be wild!!!

Offline

 

#2 2009-12-25 19:17:36

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

Oj coś mi się wydaje, że to pies w domu rządzi a nie Ty Chyba musisz zacząć od podstaw, żeby pies znał swoje miejsce


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#3 2009-12-26 09:16:21

 demolka6661

Użytkownik

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-11-12
Posty: 12
Punktów :   

Re: jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

być może ale staram sie, nie wypuszczam go pierwszego przez drzwi, daję mu jeść wg książki "zapomniany język psów" czyli metoda pozorowanego jedzenia, nie za kazdym razem ale od czasu do czasu, (może zacznę częściej), na spacerach to ja wyznaczam kierunki. jak jeszcze można "zdominować" psa?


born to be wild!!!

Offline

 

#4 2009-12-26 11:01:53

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

Wszystko robisz ok, najważniejsze jest jednak ignorowanie psa za każdym razem przy wejściu do domu i nie pozwalanie mu na skakanie na Ciebie (to też pewnie stosujesz). No i trzeba trochę czasu...jeśli wszystko będziesz robiła jak trzeba na pewno odniesie to skutek i pies nie powinien warczeć na Ciebie kiedy będziesz chciała mu cokolwiek zabrać. Co do kostek na dworze...chyba każdy pies by się skusił


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#5 2009-12-26 11:20:23

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

demolka6661 napisał:

jak jeszcze można "zdominować" psa?

ugryźć go w ucho ...




a pozniej zadać sobie kilka pytan:
- jakiego psa mieliśmy w domu ?
- jakiego psa mamy w domu ?
- jakiego psa chcemy miec w domu ?

stanowcza odpowiedz na te pytania plus konsekwencja rozwiazują problemy.

Offline

 

#6 2009-12-29 10:38:09

 demolka6661

Użytkownik

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-11-12
Posty: 12
Punktów :   

Re: jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

dzięki za pomoc no więc to kwestia czasu...


born to be wild!!!

Offline

 

#7 2010-06-18 14:32:18

 morus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 21
Punktów :   

Re: jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

Jakoś teksty pt "jak zdominować psa" kojarzą mi się z sytuacją jak czasem ja na spacerze idę pochylona o 45st w jedną, mój pies w drugą stronę i się na siłe przeciągamy.
Nie wiem jak mi się udało oduczyć psa, póki był kurduplem gdy znalazł kostkę, gumę do żucia, chleb cokolwiek wygrzebywałam mu z pyska mówiąc fe, czasem wyciagało sie okropny oblech, ale trudno. Nie uważałam, ze to daje efekt, ale spoko. Teraz mówię tylko fe i choćby kawał kiełbasy znalazł wypluje. A w domu jak jest pora na jedzenie to bywa, ze psa cały posiłek daję mu z reki, zwłaszcza smaczniejsze dla niego rzeczy. Zawsze przy kurczaku podejde i pogłaskam go, pogadam do niego i na chwile obecna nie bałabym się wsadzić ręki w pysk swojego psa gdyby jadł coś niepożądanego i nie chciał wypluć.

Offline

 
  • Index
  •  » MAM PROBLEM
  •  » jak oduczyć jedzenia wszystkich znalezonych "rzeczy" i agresji

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elita.pun.pl www.naruto-shinobiworld.pun.pl www.pmps-forum.pun.pl www.narutoreal.pun.pl www.mfo-help.pun.pl